logo-2
Guestbook_Np1

Aktualizováno:

22. ledna 2015

BuiltWithNOF
Entomocesty / Ento-Travels

SOUTH AFRICA - 2003 v květnu 2003 jsem s kolegou Michalem pobýval tři týdny v Kapském městě. Pro entomologa dost nešťastný termín, ale nemohl jsem si vybírat. I tak to stálo za to.

ROMANIA - 2004 začátkem května 2004 jsem se zúčastnil expedice vlašimského ekocentra do českých vesnic v Rumunsku. Tento kousek země mě naprosto uchvátil. Sem se ještě párkrát vydám...

CROATIA - 2004 společná rodinná dovolená s našimi přáteli v srpnu 2004 - také broukařsky dost nevhodný termín. Úlovek prakticky nulový, tak alespoň několik ilustračních fotek.

MEXICO - 2004 v roce 2004 jsem služebně celkem třikrát navštívil tuhle podivnou zemi, v dubnu, červenci a prosinci. Velká očekávání nebyla naplněna. Pobývali jsme většinou v pustinách na severu příliš daleko od vysněných džunglí mexického jihu. Brouků na můj vkus hodně málo, ale někteří byli moc hezcí.

ROMANIA - 2005 v tomto roce jsem rumunský Banát navštívil dvakrát. V červnu se svou broukařskou bandou a vzápětí v červenci se svou rodinou bratrancem a třemi sestřenicemi.

COSTA RICA - 2005 listopad 2005 opět s Michalem 14 dní v hlavním městě San José. Vůbec nejhorší možný termín, přesně uprostřed období dešťů. Brouků minimum, entomologické zoufalství.

ROMANIA - 2006 začátkem května vyrážíme s Láďou a mým malým Milošem na jarní revizi Banátu.

NEW ZEALAND - 2007 na konci ledna se s Tomášem vydáváme na nejdelší cestu. Dál už to totiž nejde. Čeká nás víc než 30 hodin v letadle. Cílem je novozélandský Auckland.

PERU - 2009 opět leden a opět s Tomášem. Naším cílem je tentokrát Jihoamerické Peru (správně Perú). Brouků bylo dost i když o ty tentokrát snad tak úplně nešlo. Na prvním místě bylo splnit si dávný sen - spatřit posvátné Machu Picchu.

AUSTRALIA - 2010 do třetice v lednu s Tomášem. Tentokrát v úžasném South West Rocks.